Jak spędzić czas?

Przyjazd do naszego pensjonatu już po krótkiej chwili wprowadzi Cię w stan błogiej sielanki i odprężenia. To za sprawą szumu górskiego potoku, który słyszysz tu z każdego zakątka ogrodu, orzeźwiającego górskiego powietrza i muskających promieni słońca. One wszystkie razem współgrają w tym rejonie Polski pozwalając zwolnić, i zapomnieć o troskach codziennego dnia.

Poniżej znajdą Państwo kilka naszych propozycji jak wprowadzić się w błogostan:)

SPACERY I WYCIECZKI
Żabnica swój malowniczy krajobraz zawdzięcza otaczającym ją pasmom gór Beskidu Żywieckiego. Spacer do pobliskiego lasu o jest wyjątkowy szczególnie o brzasku poranka. Wówczas śpiew ptaków jest niezakłócony odgłosami ludzi. O tej porze przy odrobinie szczęścia łatwo też spotkać tutejsze zwierzęta sarny czy rogacze.

Tradycyjne górskie szlaki to pole do popisu zarówno dla doświadczonych turystów jak i początkujących piechurów:

  • Hala Boracza 854 m n.p.m. 50 min (szlak zielony)
  • Hala Rysianka 1322 m n.p.m. 2h 50 min (szlak niebieski)
  • Hala Lipowska 1324 m n.p.m 2h40 min (szlak niebieski)
  • Słowianka 856 m n.p.m 1h 05 min (szlak czarny)
  • Pilsko 1554 m n.p.m 5h

Do większości z tych i wielu innych wciąż dziewiczych w Beskidzie Żywieckim miejsc bez problemu dotrzesz jednym z kilku dostępnych u nas QUADÓW.

Rejony tez uwagi na ich różnorodność oraz pięknie wytyczoną zboczami górskimi ścieżką rowerową i nieduże zaludnienie są chętnie wybierane przez rowerzystów (kolarstwo górskie) zarówno na treningi jak i zawody np.: MTB Trophy 2012 Etap 3 Rysianka.

JAZDA KONNA
W odległości ok. 100 metrów od naszego pensjonatu znajduje się zaprzyjaźniona stadnina koni, gdzie pod okiem instruktora będą mogli Państwo spróbować swoich sił w siodle.

PLAŻOWANIE
W okresie lata wszystko się zmienia Żabnica staje się kolorowa a nasza rzeka przepływająca przez ogród szczególnie doceniana. To tu możesz rozłożyć leżak, zabrać książkę i schłodzić swe strudzone ciało w krystalicznie czystej wodzie o orzeźwiającej temperaturze.

KULIGI
Zimą zapraszamy gości na kulig przez zaśnieżone szlaki, pozwalające oglądać naszą przyrodę pokrytą białą piękną szatą. Kiedy Wy zmęczycie się wojnami śnieżnymi, a konie długą drogą Gazda zaprosi was na ognisko i słuszną porcje samogonu.

STOKI NARCIARKIE
W zaledwie 15 minut (20 km) dojedziecie Państwo do Zwardonia, gdzie znajduje się stok MAŁY RACHOWIEC, a podróż samochodem do znanego ośrodka narciarskiego w Szczyrku zajmuje około 40 minut. W samej Żabnicy znajduje się kilka mniejszych wyciągów narciarskich.

powrót na stronę główną